דלג לתוכן העמוד

מכון ויצמן רוצה להקים בנוף הגליל מרכז אזורי ללימוד מדעי פיזיקה וכימיה

הפיזיקאי ד"ר רונן מור, מנהל מרכז שוורץ-רייסמן לחינוך מדעי במכון ויצמן, הציג את התוכנית הראשונית בפני ראש העיר, רונן פלוט


האם בנוף הגליל יוקם המרכז האזורי הראשון בצפון ללימודי מדעי הפיזיקה והכימיה מטעם מכון ויצמן?
הפיזיקאי ד"ר רונן מור, מנהל מרכזי שוורץ–רייסמן ללימודי מדעים בשיתוף מכון ויצמן, סבור כי הפרויקט הינו בר מימוש ונוף הגליל היא העיר המתאימה ביותר מבין ערי הצפון. "לא במקרה בחרתי להציג את הפרויקט בנוף הגליל, יש כאן פוטנציאל עצום ועיר בתנופת פיתוח מדהימה גם בתחום המצוינות והחינוך", אמר.
ד"ר מור הציג את התוכנית בפני ראש העיר רונן פלוט, מנכ"לית העירייה חוה בכר וראש מינהל החינוך ד"ר עינבל ויינברג. על פי התוכנית, המרכז יוקם במבנה חדש שיענה על צרכי לימוד ברמה גבוהה כולל כיתות מרווחות ומעבדות ברמה של מכון ויצמן. המרכז ישמש את תלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר וביישובי האזור ויהיה הראשון שיוקם בצפון.  
עד היום פועלים מרכזי שוורץ–וייסמן לחינוך מדעי באזור המרכז בעיקר. "הגיע הזמן שגם באזור הצפון יפעל מרכז מדעי שיספק לימודים ברמה הכי גבוהה שיש עם המרצים והמורים הכי טובים שיש", אמר ד"ר מור וציין כי מכון ויצמן למחקר החליט לקחת על עצמו את המשימה של חינוך מדעי ובתוך כך מקים את מרכזי הלימוד בתחומי הפיזיקה והכימיה. המרכז ישמש מעין בית ספר שמתמקד בלימודי פיזיקה וכימיה בלבד.
מבחינת עיריית נוף הגליל, עצם הפניה של מכון ויצמן והבחירה במערכת החינוך העירונית להוביל פרויקט מסוג זה, היא הישג מרשים. "מבחינה עקרונית יש לכם את ברכת הדרך לפרויקט", אמר ראש העיר רונן פלוט, "נוף הגליל מקבלת בזרועות פתוחות כל מיזם שיכול לקדם ולטפח את המצוינות בקרב תלמידי העיר ומערכת החינוך העירונית".
ראש העיר פלוט ציין כי בעיר פועל בית המצוינות הראשון של קק"ל ובקרוב יפתח פלנטריום בפארק העירוני שישמש גם ללימודי אסטרונומיה וחלל.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store