דלג לתוכן העמוד

נוף הגליל מקום חמישי בארץ במדד הערים הידידותיות לעסקים קטנים ובינוניים

המדד פורסם בתחילת השבוע על ידי הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה


מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה דירג את הערים הידידותיות ביותר לעסקים קטנים ובינוניים. לצורך הבדיקה נבחנה מידת חוזקם של העסקים ב-60 ערים שונות ברחבי הארץ בהן מתגוררים 50 עד 150 אלף תושבים.

ממצאי המדד מצביעים כי העיר נוף הגליל נמצאת בחמישייה הראשונה של הערים המובילות בארץ ומדורגת במקום החמישי. יש לציין כי את המקום הראשון קיבלה העיר מודיעין-מכבים-רעות. נוף הגליל מדורגת חמישית ולפניה העיר גבעתיים במקום הרביעי ועפולה במקום השלישי. 

חשוב לציין כי המדד מחולק לשלוש קבוצות על פי גודל הרשות (מספר התושבים), וזאת על מנת לשמור על השוואה מדויקת והוגנת, שכן רשות מקומית של עד 50 אלף תושבים, אינה דומה לרשות מקומית של 150 אלף תושבים. הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות, זו השנה הרביעית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן הוא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים אחידים הנמדדים באופן אובייקטיבי, וכן לנתח את ביצועיה ביחס לעצמה ואת הביצועים של המחלקות והאגפים השונים תחת סמכותה.

בין הפרמטרים שנבדקו: נגישות המידע הכולל דירוג של איכות והיקף המידע לעסקים וקלות השימוש באתר האינטרנט של הרשות, מדד הארנונה שנבנה באמצעות השוואה של ממוצע הארנונה העסקית ביחס ל-60 הרשויות המשתתפות במדד, שביעות רצון של העסקים מהרשות שנבדקה באמצעות סקר בקרב עסקים מקומיים שבחן היבטים שונים של התנהלות הרשות המקומית ונגישות למכרזים שנבדקה באמצעות סקירת מכרזים שפרסמה הרשות ובחן את ההיבטים הבאים: עצם פרסום מסמכי המכרז ותנאי המכרז, דמי השתתפות, המחזור הכספי הנדרש וגובה הערבויות המבוקשות, כאחוז מהיקף ההתקשרות במכרז.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מסר: "המדד נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים במועד פתיחת העסק וכנ"ל בהתנהלות השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי ופיתוחם הוא אינטרס ציבורי".

ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, ציין: "חוסנם ושביעות רצונם של העסקים הקטנים והבינוניים הוא אינטרס עירוני בהיותם תורמים לכלכלת העיר ולתעסוקת תושביה".

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store