דלג לתוכן העמוד

בשורה לבוגרי התיכוניים בנוף הגליל

לראשונה ייפתחו בעיר כיתות יג' ויד' אשר יפעלו במכללת נוף הגליל במסגרת מסלול לימודי עתודה של צה”ל להנדסת אלקטרוניקה


בלשכתו של ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, התקיימה השבוע ישיבה מיוחד בנושא שהוצב בראש סדרי העדיפויות של העירייה בתחום החינוך - חיזוק המצוינות הטכנולוגית בקרב תלמידי התיכון בעיר במסגרת היצע לימודים גבוהים בכיתות י"ג ו-י"ד במסלול הנדסאים וחיזוק מיעוט התלמידים שאינם זכאים לבגרות באמצעות הכשרה מקצועית טכנולוגית בשיתוף מפעלי תעשייה בעיר.  

בישיבה השתתפו: מ"מ ראש העיר אלכס גדלקין, מנכ"לית העירייה חוה בכר, הבעלים של מפעל R.H אלקטרוניקה, שוש ויעקב רוזנברג, מנכ"לית מכללת נוף הגליל תרצה ריבק, ראש מינהל חינוך וקהילה ד"ר עינבל ויינברג וסא"ל שלום נוח ראש תחום לימודים קדם צבאיים בחיל הטכנולוגיה והחימוש. ראש העיר, רונן פלוט, דיבר על רצונו לחזק את שיתוף הפעולה של הרשות עם צה"ל בתחום לימודי העתודה וההכשרה המקצועית עבור תלמידי העיר. פלוט בירך על המיזם החדש  שיפתח בקרוב במכללת נוף הגליל, שיאפשר לימודי י"ג ו-י"ד לבוגרי התיכון בעיר וביישובי הסביבה. 

מנכ"לית המכללה, תרצה ריבק, מסרה כי התוכנית הנקראת ”מרום טכנולוגי" פותחת צוהר משמעותי לאוהבי הטכנולוגיה ומיועדת לתלמידי י”ב בעלי יכולות לימודיות גבוהות וזכאות לבגרות. "יחד עם צה”ל בנינו תוכנית לתלפיות, המאפשרת נגישות עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. במהלך השירות הצבאי יתקיים שילוב של עבודה בת חודש ימים בתעשייה האזרחית, לצורך התמחות והתמקצעות, קשירת קשרים עם התעשייה", הסבירה ריבק וציינה כי לבוגרי י”ג-י”ד שיעשו פרויקט גמר בצבא, תיסלל הדרך להמשיך במקצוע זה גם במסלול שירותו הצבאי. סא”ל שלום נוח ציין כי למפגש החשיפה שהתקיים השבוע נרשמו 60 תלמידים. "זו הזדמנות מצוינת ללמוד מקצוע טכנולוגי מבוקש, להתגייס לשירות משמעותי בצה”ל ולהצליח בהייטק ובתעשייה", אמר וציין כי תלמידי י”ב שיתקבלו לתוכנית ייהנו מליווי צמוד של בוגר התוכנית, חיל בשירות ובעיקר ממעטפת מכילה, תומכת ומקדמת.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store