דלג לתוכן העמוד

מצטיינים בנוף

בית הספר התיכון אורט "שרת" בנוף הגליל נבחר, זו השנה השנייה, להפעיל כיתת "נחשון" למצוינות, בשיתוף תוכנית "תלפיות" של משרד הביטחון ואוניברסיטת תל אביב


תוכנית "נחשון" נחשבת לספינת הדגל של החינוך למצוינות בתחומי המדעים והטכנולוגיה. כל התלמידים שלוקחים בה חלק, מתמיינים על פי יכולותיהם הגבוהות בתחומים אלה.

התוכנית היא פרי שיתוף פעולה בין תוכנית "תלפיות" של משרד הביטחון ואוניברסיטת תל אביב לבין מערכת החינוך במטרה להעצים את התלמידים המצטיינים בתחומי המדעים והטכנולוגיה ולסייע להם להגשים את מלוא הפוטנציאל לצד ובשילוב פעילות חברתית וכישורי מנהיגות.

התוכנית מופעלת בבתי ספר נבחרים ברחבי הארץ, אחד מהם הוא בית הספר התיכון אורט "שרת" בנוף הגליל. "התוכנית שואפת שבוגריה יצטיינו במגוון כיווני התפתחות בתחומים המקצועיים הנסמכים על חשיבה מדעית, על מקוריות, על יצירתיות, ועל כישורי מובילות, יזמות ומנהיגות", סיפרה מנהלת בית הספר, מינה קליין וציינה כי באורט "שרת" זוהי השנהה שנייה שנפתחת כיתת "נחשון" וזוכה להצלחה כבירה. "תלמידים מצטיינים רבים מבקשים ללמוד בכיתה ועוברים תהליך מיון ארוך וקשה על מנת להתקבל", הסבירה המנהלת קליין והוסיפה כי תוכנית הלימודים ייחודית ועוסקת ביזמות, פיתוח מיומנויות להובלה וכישורי מנהיגות לצד פעילות למען הקהילה והדרכה בתנועות נוער.

אסתר קראוס ואורית פינגל, תלמידות "נחשון", סיפרו כי בעקבות המצב הביטחוני בדרום יזמו התלמידים קשר עם כיתת "נחשון" בנתיבות והזמינו אותם לבקר בנוף הגליל. "התלמידים קיבלו את האורחים מנתיבות עם ארוחת בוקר מפנקת ולאחר מכן המשיכו לפעילויות היכרות וגיבוש שהכינו יחדיו בנושא חקר דעות קדומות וסיימו את המפגש המרגש בטעם מתוק, ביקור במפעל השוקולד "עלית".  

 

 

 

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store