דלג לתוכן העמוד

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', ביקר בנוף הגליל

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', קיים ישיבת עבודה עם ראש העיר רונן פלוט. ברשימת הנושאים שנדונו: סלילת כביש 786 לפארק "ציפורית", השלמת הסדרת צומת המוסכים, שיפורים בטיחותיים בכבישי העיר והרחבת קווי התחבורה הציבורית


שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', הגיע השבוע לישיבת עבודה בעיריית נוף הגליל, מלווה באנשי מקצוע בכירים, מהנדסים ומתכננים במשרד התחבורה, בנתיבי ישראל וברשות הלאומית
לבטיחות בדרכים.

מהנדסת העיר, סבטלנה גרמן, העלתה בפני השר וצוות משרדו שורה של נושאים ובעיות הדורשים התערבות וסיוע של משרד התחבורה. ראש העיר פלוט הדגיש את הצורך הדחוף במציאת פתרון תחבורתי לפקקים הכבדים שמלווים את תושבי העיר העובדים בפארק "ציפורית" ומבקשים לצאת מהעיר צפונה. "למעלה מעשר שנים מדברים על כביש שיחבר את העיר לפארק 'ציפורית' וכלום לא זז", אמר פלוט וציין גם את הצורך הדחוף בפתרון בעיית הפקקים והעומס בכניסה לעיר מכיוון עפולה. "משרד התחבורה עשה חצי עבודה בצומת המוסכים וככה זה נראה", אמר פלוט, וסיפר על  הסכנה הבטיחותית הנשקפת מדי יום לנהגים הנוסעים בצומת המוסכים. 

השר סמוטריץ' הביע נכונות לסייע לעיר ולהיענות ברוח חיובית לצרכים הנדרשים בתחום תשתיות התחבורה. "נוף הגליל היא לא עוד עיר, זאת עיר בירת הגליל, עיר המחוז, עיר חשובה מאין כמוה", אמר השר והנחה את אנשי המקצוע במשרדו לטפל בדחיפות בבקשות שהציגה בפניו מהנדסת העיר, סבטלנה גרמן, ובתוכן פרויקט הרכבת הקלה, שדרוג תשתיות כבישים עירוניים ועוד.

בישיבה השתתפו חבר מועצת העיר מנחם גנדל, שפועל רבות בתחום ההתיישבות בעיר. "סיכמנו על סדרה של דברים שישפיעו אסטרטגית על ההתפתחות של נוף הגליל", אמר השר בסיום הישיבה וציין כי פרויקט הרכבת הקלה "נמצא בהריון מתקדם" ומהווה עוגן חשוב בהתפתחות העיר. השר סמוטריץ' אמר כי בכוונתו לתמוך ולקדם לתכנון מפורט את כביש 786, שמוביל ל"ציפורית".

 

 

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store