דלג לתוכן העמוד

עיריית נוף הגליל מציגה: חבילת סיוע לעסקים המקומיים במשבר הקורונה

עיריית נוף הגליל מעניקה סיוע ממשי לעסקים המקומיים בהתמודדות עם השלכות הקורונה ומציעה חבילה נרחבת של  סיוע שגובשה ביוזמת ראש העיר רונן פלוט וכוללת מעטפת של תמיכה בעסקים במטרה לסייע להם לצאת מן המשבר.


חבילת הסיוע יוצאת לדרך באמצעות המטה המוניציפאלי שהוקם  בשיתוף "מעוף" של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. אנשי המטה בראשות סרגיי זלוטניק, מבצעים ביקורים יזומים  בעסקים על מנת לסייע ולספק מענה לצרכים האמתיים בשטח. "כל המידע על ההטבות והזכויות המיוחדות בתקופה זו הונגש עד לבית העסק עצמו, במקום שהבעלים יבוא אלינו, אנחנו מגיעים אליהם", סיפר זלוטניק והוסיף כי מנהל "מעוף" באזור, שקד גולדמן, מתלווה לסיורים ומציג בפני בעלי העסקים שורה של הטבות כגון: ליווי מקצועי בהגשת בקשה להלוואה מקרן קורונה בעלות של 117 שקלים לעומת עלות של אלפי שקלים בשוק החופשי, מתן ייעוץ עסקי בסוגיות הקשורות להתמודדות עם המשבר בעלות סמלית של 80 שקלים לשעה והיצע קורסים מקצועיים בזום לטובת התאמת העסק למציאות המשתנה. 

בנוסף, ראש העיר רונן פלוט יזם הצעה להעניק העדפה לעסקים המקומיים בהתמודדות על רכש ומכרזי העירייה. על פי ההצעה, העירייה תיתן עדיפות לעסקים המקומיים בתנאים שווים ובמחיר גבוה בחמישה אחוזים. חבילת התמיכה כוללת גם קמפיין שקורא לתושבים לקנות, לבלות, לאכול, להסתפר, להתאמן ולעשות כל סידור וכל רכישה של שירות או מוצר בתוך העיר, תחת הסלוגן: "לקנות מקומי זה צו לאומי". בנוסף לקמפיין, העירייה מאפשרת לעסקים המקומיים פרסום חינם באתר העירייה ובעמודי הפייסבוק העירוניים. לצורך הפרסום עוצב אינדקס עסקים מקומיים באתר העירייה ונרכש פורטל לצורך הנגשת כל העסקים ונותני השירותים בעיר. 

יצוין כי עיריית נוף הגליל החליטה להעניק לבעלי העסקים בעיר פטור מתשלום ארנונה בחודשים מרץ, אפריל ומאי. משרד הפנים אישר לרשויות לבחור בין פטור לשלושה חודשים לבין פטור של 25% בחודש לכל השנה. חלק מהרשויות העדיפו את האפשרות השנייה על מנת לספק הכנסות לקופת הרשות ולא להכביד עליה בתקופה זו.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store