דלג לתוכן העמוד

שר התיירות אסף זמיר קיים סיור עבודה ראשון בנוף הגליל

השר נחשף למיזמים תיירותיים בתוכנית ההתחדשות העירונית, בתוכם הקמת רכבל מהר יונה להר תבור ומתקן אומגה שיחבר את הפארק העירוני ליער צ'רצ'יל  ויהווה אטרקציה תיירותית


שר התיירות, אסף זמיר, פתח את ביקורו בנוף הגליל בישיבת עבודה מקצועית בהשתתפות צוות משרדו וראשי המנהלים בעירייה. ראש העיר, רונן פלוט, פתח בסקירה קצרה על העיר ועל המהפכה שהיא עוברת בשנים האחרונות. פלוט ציין כי ברשימת היעדים שסומנו על ידי העירייה עומד גם חזון הפיכתה לעיר אטרקטיבית לתיירות חוץ ופנים, וזאת בשל מיקומה בסמיכות לנצרת ובלב הגליל והיותה מוקפת בשטחים ירוקים ורצועות נוף מרהיבות. "לנוף הגליל יש פוטנציאל תיירותי אדיר שמעולם לא מומש", אמר פלוט. 

מנהל תחום התיירות בעירייה, מיכאל מזאווי, הציג את המיזמים התיירותיים הגדולים שנמצאים בשלבי תכנון שונים ונציגי החמ"ת (החברה הממשלתית לתיירות) הציגו את פרויקט הרכבל שאושרה על ידי הממשלה ונמצאת בשלבי תכנון מתקדמים. השר זמיר אמר כי הוא מתרשם ממכלול הדברים הטובים שקורים בעיר וכי עוד בתפקידו הקודם כממלא מקום ראש עיריית תל אביב, עקב אחרי השינויים בהובלת ראש העיר פלוט. "אני מכיר את ראש העיר הרבה שנים ומכיר את היכולות האדירות שלו להפוך חלומות למציאות", אמר והוסיף כי משרדו יבחן ברמה המקצועית את כל בקשות התמיכה של העירייה. "אנחנו לא בתקופה רגילה, הקורונה פגעה באופן קשה בענף התיירות וגרמה לכולנו לחשב מסלול מחדש". 

עם זאת, אמר השר זמיר כי הוא בהחלט רואה את הפוטנציאל הגלום בעיר שנהנית מנוף מרהיב ובתוכה פועל גם מפעל השוקולד הגדול ביותר במזרח התיכון. בסיום הישיבה יצא השר בליווי ראש העיר פלוט לסיור במפעל השוקולד "עלית" ובמיזמי התיירות הגדולים המתוכננים בהר יונה ובפארק העירוני.

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store