דלג לתוכן העמוד

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין: "אוניברסיטת חיפה תקדם הקמת קמפוס בנוף הגליל"


ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט קיים השובע ישיבת עבודה עם נשיא אוניברסיטת חיפה פרופסור רון רובין, במטרה לקדם הקמת קמפוס אוניברסיטאי ראשון בעיר. מאחורי הפרויקט עומד החזון לאפשר לתושבים העיר לרכוש השכלה גבוהה בתוך העיר ולא לנדוד לערים הגדולות, מקום משכנן של האוניברסיטאיות בארץ. "מאות סטודנטים נאלצים לעזוב את העיר לתקופת לימודיהם באוניברסיטה", הסביר פלוט, "דווקא בתקופה הכי לחוצה מבחינה כלכלית, הצעירים נאלצים לשכור דירה ולהגדיל את הוצאות המחייה רק בשביל להיות נגישים לאוניברסיטה, אבל בפועל אין שום סיבה שהמרצים לא יגיעו אליהם ובעיר יפעל קמפוס שיאפשר לימודים אקדמאיים מלאים תחת מטריית האוניברסיטה".

פלוט הסביר כי בעידן האינטרנט והלימודים המקוונים, החזון ישים יותר מתמיד. "בעבר הנגישות לספרייה האוניברסיטאית הייתה קריטית ללימודים, היום כל מה שצריך זה לאפ-טופ. המרצים יכולים להגיע לקמפוס בעיר ולהעביר את ההרצאות במבנה ראוי העונה על כל הצרכים".

החזון של פלוט נפל על הקרקע הפורייה של אוניברסיטת חיפה שבוחנת בימים אלה הקמת שלוחה ראשונה מחוץ לחיפה, בעקבות הצלחת הקמפוס הראשון בנמל. בתוך כך, פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, הגיע השבוע לישיבת עבודה בלשכתו של ראש העיר, רונן פלוט. בישיבה השתתפו מטעם האוניברסיטה גם סמנכ"ל הכספים מיכאל ויינר ומנהלת קשרי ממשל וקהילה הילה אלרואי. נציגי העירייה שהשתתפו בישיבה: מ"מ ראש העיר אלכס גדלקין, מנכ"לית העירייה חוה בכר וסגנית ראש מינהל חינוך מירב ששון-אמויאל.

פלוט הציג בפני האורחים את ההתפתחות האדירה של העיר והשינויים שמתחוללים בה. הוא ציין את המיזמים החינוכיים שפועלים בעיר בתחום המצוינות - בית קק"ל למצוינות ומכינה קדם צבאית "תבור", וכן את בית המצוינות הראשון בכדורגל שיוקם באצטדיון "גרין" החדש. "בעיר פועלת מכללה טכנולוגית כך שהקמת הקמפוס האוניברסיטאי תספק מענה משלים עבור המבקשים לרכוש השכלה אקדמית", אמר.

 נשיא האוניברסיטה, פרופ' רובין, אמר כי הוא תומך נלהב ברעיון ורואה בנוף הגליל מקום ראוי למשכנו הראשון של הקמפוס מחוץ לחיפה. הקמנו את קמפוס הנמל מחוץ לכרמל ואנחנו ערוכים להקמת קמפוס ראשון מחוץ לחיפ- בנוף הגליל. אין צורך להקים מבנה חדש,  יש מספיק תשתיות שאפשר להכשיר לטובת הפרויקט", אמר הנשיא

גם סמנכ"ל הכספים של האוניברסיטה, מיכאל ויינר, התלהב. "בהיותי בן העיר הזאת אני עוקב בהנאה אחרי ההתחדשות האדירה שמתחוללת בשנים האחרונות. כמי שגדל בעיר והתחנך בה אי אפשר שלא להתפעל ממה שקורה פה", הודה.

בישיבה סוכם על המשך קידום הפרויקט על ידי אנשי מקצוע משני הצדדים, מטעם העירייה, סגנית ראש מינהל חינוך,מירב ששון אמויאל ומטעם האוניברסיטה, הילה אלרואי, מנהלת קשרי ממשלה וקהילה

 

 

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store