דלג לתוכן העמוד

נוף הגליל: בשלוש השנים האחרונות הושקעו למעלה מ-30 מיליון שקלים בשיקום מבנים ישנים ובנייני מגורים בשכונות הוותיקות

נוף הגליל, אשר עד לכניסתו של ראש העיר רונן פלוט, כלל לא נכללה ברשימת הרשויות הזכאיות לשיקום שכונות פיזי הפכה לאחת הערים המובילות בצפון בהיקפי ההשקעה בפרויקט


הנתונים על היקף ההשקעה בשיקום מבני מגורים ישנים הוצגו בישיבת עבודה שהתקיימה בשבוע שעבר עם שר השיכון, הרב יעקב ליצמן. על פי נתוני משרד השיכון, הושקעו בשלוש השנים האחרונות כתשעה מיליון שקלים בשיפוץ מקיף של שמונה בנייני מגורים ישנים בשכונת שלום.

מנהל מחוז הצפון במשרד השיכון, שלמה פייבלוביץ', ציין כי השיפוץ כולל את החזות החיצונית והפנימית של המבנים, בסטנדרטים גבוהים. בנוסף הושקעו למעלה משני מיליון שקלים בשיפוץ בנייני מגורים ישנים ברחוב עצמון ובמרכז רסקו וכמו כן בוצע חידוש יסודי של המרכז עצמו בהשקעה של למעלה מ–5 מיליון שקלים. לצד שיקום בנייני המגורים, בוצע שיפוץ מקיף של המרכז הקהילתי "יקינטון" והפיכתו למרכז ספורט ופנאי מרווח ומודרני, שיפוץ מרכז קהילתי ברקוביץ', מרכז "גורדון" ומרכז "לבון" שהפך לבית קק"ל למצוינות. סך כל ההשקעה נאמדת בלמעלה מ-30 מיליון שקלים.

ראש העיר, רונן פלוט, הסביר כי לצד ההקמה של מבנים ומתקנים חדשים לרווחת התושבים, תוכנית ההתחדשות העירוני שמה דגש מיוחד על חידוש ושיפוץ מבני ציבור, מתקנים ובנייני מגורים ישנים בשכונות הוותיקות של העיר. "אין חדש בלי טיפול יסודי בישן", הסביר ראש העיר פלוט.

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store