דלג לתוכן העמוד

 הפארק העירוני של נוף הגליל נכנס לישורת האחרונה

פלנטריום, אמפיתיאטרון, פארק חושים, מתחמי ספורט אתגרי ומשחקים, פינת חי, אגם נוי, גינה מוזיקאלית ענקית, גן בוטני ושבילי הליכה מונגשים בתוך נוף משגע המשקיף להר תבור - כך ייראה הפארק העירוני של נוף הגליל, פרויקט הדגל של העירייה שנכנס השבוע לישורת האחרונה


על שטח ענק המשתרע על פני 65 דונם מוקם פרויקט הפארק העירוני של נוף הגליל, שיצא לדרך לפני כשלוש שנים בהובלת ראש העיר רונן פלוט והקרן הקיימת לישראל בראשות דני עטר. בפרויקט הגרנדיוזי מושקעים למעלה מ-40 מיליון שקלים ושותפים גם משרד הבינוי והשיכון, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומפעל הפיס. "מדובר בפרויקט מחולל שינוי שישדרג באופן מהותי את  איכות החיים של תושבי נוף הגליל בכל הקשור לבילוי זמן איכות ושעות הפנאי", נמסר מהעירייה וצויין כי הפרויקט עצמו כולל חמישה פרויקטים גדולים: אמפיתיאטרון מרווח ומודרני בו ניתן לקיים מופעים גדולים תחת כיפת השמיים שהוקם בחלקו המזרחי של הפארק המשקיף לנוף המרהיב של הר תבור. הפרויקט הושלם וכולל כ-5000 מקומות ישיבה ובמה העומדת בסטנדרטים גבוהים.  בחלק הדרומי של הפארק מוקמת פינת חי, שתהיה אטרקציה לבילוי זמן איכות עבור ילדים ומשפחות. פינת החי מגודרת ובכניסה מוקמת עמדת קבלה ומידע. בעלי החיים ייבחרו על ידי אנשי מקצוע בתחום ותהיה הקפדה על תנאי מחיה הולמים ועל טיפול מקצועי.

בלב הפארק הושלמה השבוע בנייתו של אגם נוי אקולוגי ועל גדותיו יוצבו ספסלי ישיבה להנאתם של המבקרים. האגם המלאכותי מבוסס על מערכת אקולוגית וסינון מים שיוכלו לצפות בברווזים השטים על פני המים והוא מכונה בפי אנשי הפארק "אגם הברבורים" של נוף הגליל.  אטרקציה מעולם אחר בפארק היא הפלנטריום שהוקם בתוך מבנה כיפתי כולל יציע מיוחד למבקרים ועמדות צפייה בכוכבים.

לאורך כל הפארק ומסביבו מוקמים מתחמי משחקים לילדים ומגרשי ספורט וכושר לכל הגילים. משאבים מיוחדים מושקעים בהתקנת גופי תאורת לד מעוצבים שיאירו את כל שטחי הפארק ומצלמות אבטחה. פארק החלומות של נוף הגליל מביא לידי ביטוי גם את האג'נדה החברתית שמוביל ראש העיר, רונן פלוט, במסגרתה יועסקו בפארק עובדים  עם מוגבלויות וייהנו מסביבת עבודה נעימה, שתחליף את מפעל מע"ש (מרכז עבודה שיקומי) הפועל בעיר. הפרויקט יתבצע בשיתוף משרד העבודה והרווחה, קרן שלם והמוסד לביטוח לאומי.

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store