דלג לתוכן העמוד

חמצן ראשוני לצרכים מידיים למשפחות שנותרו ללא קורת גג בשריפה בנוף הגליל

הסוכנות היהודית מעניקה סיוע חירום מידי בסך כולל של 120 אלף ₪ למשפחות שביתן נשרף בנוף הגליל הודות לתרומה מיוחדת של הקהילות היהודיות באמצעות קרן היסוד


הסיוע המיוחד, לבקשת ראש העיר רונן פלוט, יספק חמצן ראשוני למשפחות, זאת במסגרת פעילות הסוכנות היהודית בראשות היו"ר יצחק (בוז'י) הרצוג לחיזוק החברה הישראלית במצבי חירום. הסוכנות תעביר 4,000 ש״ח לכל משפחה שנותרה ללא קורת גג  הרצוג: ״זהו מעשה של סולידריות מצד יהדות התפוצות כלפי המשפחות שאיבדו את הכל, במיוחד בתקופה מאתגרת זו של משבר הקורונה העולמי. פלוט: ״המענק יסייע למשפחות לרכוש מוצרים חיוניים שאיבדו בשריפה"

בהודעת הסוכנות נאמר כי סיוע החירום לכ- 30 משפחות שביתן נשרף בנוף הגליל  הודות לתרומה מיוחדת של קרן היסוד. הסיוע מוענק במסגרת הפעילות של הסוכנות היהודית לחיזוק החברה הישראלית במצבי חירום והוא יספק חמצן ראשוני למשפחות המתמודדות עם ההלם של אבדן בית ורכוש.

על פי ההחלטה, שהוביל יו״ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג לבקשתו של ראש העיר רונן פלוט , המשפחות יקבלו את הסיוע באופן מידי במטרה לסייע להן בהתארגנות ראשונית ובצרכים מידיים. היקפו הכולל של הסיוע הסוכנותי הוא כ- 120 אלף ₪ והוא יעמוד על כ- 4,000 ₪ למשפחה.

 יצוין כי זו אינה הפעם הראשונה שהסוכנות  מסייעת למשפחות שנפגעו בשריפות. בשנה שעברה הוענק סיוע לנפגעים בשריפות במבוא מודיעים והראל וקודם לכן למשפחות שנפגעו בגל השריפות ב 2016.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג: ״זהו מעשה של סולידריות מצד הקהילות היהודיות כלפי המשפחות שנותרו ללא קורת גג בשריפות, במיוחד בתקופה המאתגרת הזו של משבר הקורונה הפוקד את כל העולם ואת ישראל. לבנו היום עם המשפחות שאיבדו הכל ונותרו ללא קורת גג. הסוכנות היהודית תמשיך לשמש גשר ולבנות את הקשר האסטרטגי בין יהדות התפוצות לבין ישראל גם בעתות שגרה וגם בעתות חירום".

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט הודה מעומק הלב  לסוכנות היהודית ולעומד בראשה יצחק (בוז'י) הרצוג על ההתגייסות המידית וכן הודה לקהילות היהודיות שפתחו את הלב ואת הכיס על מנת להושיט סיוע מידי למשפחות שנפגעו בשריפה " הלב מתרחב לראות את  ההתגייסות המדהימה של יהדות העולם ואנשי הסוכנות היהודית אשר גם בימי מגיפה עולמית וקורונה הם מוצאים מקום בלב למשפחות  מנוף הגליל ונחלצים להושיט יד לעזרתן. המענק יסייע למשפחות לרכוש מוצרים חיוניים שאיבדו בשריפה".

במקביל לסיוע לנפגעי השריפות, תמשיך הסוכנות היהודית לחזק את האזור, בין היתר באמצעות תכנית שותפות ביחד, המחברת את תושבי הגליל המרכזי לקהילה היהודית במישיגן ומפעילה מגוון תכניות העצמה בנוף הגליל ותמיכה בתושביו.

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store