דלג לתוכן העמוד

עושים טוב

במועדון הנוער הקהילתי "דאורייתא" בנוף הגליל פועלת קבוצה גדולה של מתנדבים המסייעים לתושבים ותיקים ברכישת תרופות ומוצרים חיוניים ללא תשלום ועד לפתח הבית


בשקט ובצנעה, מאחורי הקלעים, פועלת בנוף הגליל קבוצה גדולה של תושבים מתנדבים בעיקר  צעירים בגילאי תיכון, שלקחה על עצמה משימה חשובה מאין כמוה - להיות הכתובת הזמינה לתושבים קשישים וותיקים שאינם יכולים או חוששים לצאת מבתיהם בגלל הקורונה, ואין מי שיספק עבורם תרופות ומצרכים חיוניים. חברי הקבוצה הפועלים במסגרת המועדון הקהילתי "דאורייתא" בניהולו של יצחק כוכב, עושים את פעילותם בסתר ואלמלא פרסמה אחת ממקבלות הסיוע פוסט תודה מרגש והעלתה לדף הפייסבוק שלה, ספק אם היינו יודעים על המיזם.

"סיירת הקורונה של מרכז הנוער 'דאורייתא' פועלת מתוך הלב ובתחושה של שליחות גדולה ברוח הציווי ואהבת לרעך כמוך", הסביר יצחק כוכב, "חברי הקבוצה הם אנשים טובים, במקרה שלנו בני נוער טובים מאוד, באמצע הדרך". טל יעקובוביץ', תלמיד כיתה י' בתיכון אורט "אלון", הוא אחד מבני הנוער הטובים של "דאורייתא". טל מגיע לבתים של קשישים ולבקשתם יוצא לבתי מרקחת בקופות החולים ורוכש עבורם תרופות. "אני נוסע באוטובוס ומביא את שקית התרופות עד לבית של התושב המבוגר שלא יכול לצאת בגלל הקורונה".

שאלנו אותו, איך אתה מקבל את הקריאה לרכישת התרופות והוא משיב: "יש לנו קבוצת וואטסאפ ומדי פעם נכנסות קריאות לעזרה וכל אחד לוקח על עצמו לעזור במה שהוא יכול". ואיך אתה מצליח לשלב את הפעילות עם לימודי הזום, שאלנו. "אני לומד בעיקר בשעות הבוקר, ההתנדבות היא אחר הצהריים. וזה נחשב למסגרת שעות ההתנדבות המחויבות לתלמידי י', הוספנו ושאלנו. "ממש לא. אין לי מושג מה הפעילות המחויבת השנה אם בכלל". ואיך מגיבים התושבים הוותיקים כשאתה מגיע אליהם הביתה ומציע לרכוש עבורם את התרופות? וטל עונה: "הם מאוד נרגשים. אני מגיע עם מסכה כמובן ושומר על מרחק, מניח את השקית בפתח הדלת ויוצא, רוב האנשים לא יודעים בכלל מי אני וטוב שכך. אנחנו עושים את ההתנדבות הזאת בשביל עצמנו, עצם הנתינה היא קבלה".

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store