דלג לתוכן העמוד

זוכרים. מתגעגעים

מועצת עיריית נוף הגליל קיימה ישיבה מיוחדת לציון 30 ימים לפטירתו של סגן ראש העיר ויו"ר החברה לפיתוח נוף הגליל, אלכס גופמן ז"ל


ביום שלישי השבוע מלאו 30 ימים ללכתו הפתאומית של אלכס גופמן ז"ל, מאנשי הציבור הבולטים בפעילותם למען העיר נוף הגליל בעשורים האחרונים, סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה לפיתוח נוף הגליל. בשל מגבלות הקורונה, טקס האזכרה נערך בקפסולות ובמתכונת מצומצמת של משתתפים. בטקס העירוני נשאו דברים ראש העיר רונן פלוט, הבן אריאל גופמן ומנכ"ל החברה לפיתוח נוף הגליל שמעון גלרון, שהיה חברו הקרוב. רב העיר ישעיהו הרצל ערך את טקס האזכרה והחזן יעקב מרקוביץ' נשא תפילת "אל מלא רחמים".

בשעה 18:00 התכנסה מועצת העיר לישיבה מיוחדת לציון יום ה-30. בישיבה השתתפו בלה אשתו של גופמן ובנו אריאל. בשל  מגבלות הקורונה, חלק מחברי המועצה השתתפו בטקס באמצעות הזום. ראש העיר, רונן פלוט, אמר כי גופמן חסר בכל יום שעובר רק יותר ויותר. "אנחנו עדיין לא מעכלים את לכתך מאתנו. לפעמים אנחנו שואלים,  האם זה נכון או אולי זה חלום רע שנתעורר ממנו ונראה אותך כמו פעם. הלכת באופן פתאומי כל כך, שעות אחדות אחרי שהשתתפת בישיבת המועצה וכולנו שיבחנו אותך על המהפכה שעשית בחברה הכלכלית. השארת אותנו עם חלל גדול שלעולם לא יתמלא".  ראש העיר פלוט פנה בדבריו אל בני משפחתו של גופמן וביקש לחזק אותם בשעתם הקשה. " אתם המשפחה שלנו מעכשיו, אתם חלק ממשפחת עיריית נוף הגליל. אנחנו עומדים לרשותכם בכל דבר, זה המעט שאנחנו יכולים לעשות".

מנכ"ל החברה הכלכלית, שמעון גלרון, אמר בטקס האזכרה בבית העלמין: "אנחנו עומדים מול קברו של אחד האנשים היקרים ביותר לנוף הגליל ולי באופן אישי. תחושת הריקנות מאז לכתך לא עוזבת אותי. לא עובר יום בלי לחוש שהנה בכל רגע אתה עומד להיכנס למשרדי, מתיישב מולי בתנוחה האופיינית לך, מדליק סיגריה ומשיא עצות חכמות בראייתך המושכלת ובשכלך המושחז".

שעות אחדות לאחר הטקס התכנסה ישיבת המליאה המיוחדת בהשתתפות בני משפחת גופמן. ראש העיר פתח את הישיבה בדברי הספד מרגשים ואמר שגופמן היה חבר אמת לדרך.  מ"מ ראש העיר, אלכס גדלקין, דיבר על מערכת היחסים הקרובה שנרקמה בינו לבין גופמן ובתקופה האחרונה העמיקה על רקע שיתוף הפעולה בעבודה על הפרויקטים בהתחדשות העירונית. סגן ראש העיר, ד"ר שוכרי עוואדה, ריגש עד דמעות כשסיפר על חברות רבת שנים עם גופמן במהלכה יצרו לעצמם שפה משותפת המבוססת על אמון והערכה הדדית. חבר המועצה, מנחם גנדל, סיפר על גופמן האיש שדיבר  אל כולם בגובה העיניים, ללא הבחנה בין מעמדות ותפקידים. חברת המועצה, ברכה ברוב, סיפרה על הקשר האמיץ עם גופמן שהפך ברבות השנים לחבר קרוב שנוסך ביטחון ותמיד מוכן לעזור. "למה את דואגת כל כך? הוא היה מרגיע ומבטיח לי שהכול יהיה בסדר", סיפרה ברוב והוסיפה כי לאחרונה נפגשה עם גופמן במהלך צעידה בעיר והשיחה ביניהם גלשה לנושאים אישיים וגופמן סיפר בהתלהבות על נכדותיו המקסימות ועל היותו אבא גאה לבנו אריאל. חברת המועצה, עירית שחר, דיברה עם דמעות שחונקות את גרונה. היא סיפרה על ארוחות הבוקר המשותפות עם גופמן, העצות החכמות שלו, טוב ליבו והידע העצום שאצר בתוכו. "לכל אחד יש את האלכס שלו. אלכס שלי היה חבר שאפשר לסמוך עליו, שתמיד נמצא בסביבה כשצריך. נטול אגו, ישר כמו סרגל, חכם ואוהב אדם". חבר המועצה, ד"ר ריאד גטאס, סיפר על ההבנה והשותפות שיצר גופמן בדרכו המיוחדת. חבר המועצה, נוריאל כהן, דיבר על עשיית החסד והנתינה בסתר, על המעשים הטובים של גופמן והשם הטוב שהשאיר אחריו.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store