דלג לתוכן העמוד

עיריית נוף הגליל יזמה הקדמת מבצע חלוקת שמיכות חמות, צעיפים ותווי קנייה לקשישים, לפני הסערה

התווים בשווי 300 שקלים כל אחד חולקו למאות קשישים שמתגוררים בדירות "עמידר", באמצעות תרומה של הקרן לידידות


ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, ביקש להקדים את חלוקת אמצעי החימום לקשישים לפני גל הקור הצפוי בימים הקרובים. יפית שינאן, רכזת הקרן לידידות יחד עם יחידת ההתנדבות העירונית בראשות מירי שטיצקי, ארגנו ביום שלישי השבוע את מבצע החלוקה באמצעות עשרות מתנדבים שנרתמו החל משעות הבוקר המוקדמות. "האוכלוסייה הרגישה ביותר היא קשישים אשר הכנסתם הדלה אינה מספיקה לכיסוי צרכיהם הבסיסיים והם נאלצים במקרים רבים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות ומוצרי בסיס אחרים", נמסר מהקרן לידידות וצוין כי המבצע עצמו מתקיים בעשרות יישובים ברחבי הארץ ומקיף כ-10,000 קשישים המתגוררים בדיור הציבורי.

600 קשישים תושבי נוף הגליל, המתגוררים בגפם בדירות "עמידר", נהנו מהמבצע וקיבלו עד לביתם "ערכות חורף" הכוללות שמיכה מחממת וצעיף, לצד שוברי קנייה בגובה 300 שקלים לכל אחד. המבצע נערך תוך שמירה קפדנית על ההנחיות, כאשר המתנדבים, נציגי העירייה, "עמידר" והקרן לידידות, הגיעו  לבתיהם של הקשישים ובנוסף לחלוקה, הפיגו את בדידותם והתעניינו בשלומם.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין, אמרה: "בחודשי החורף ולאחר חודשים רבים של הסתגרות בבתים בשל משבר הקורונה, מצוקת הקשישים מחריפה ואף הופכת מסוכנת ממש כאשר רבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. בשיתוף עם מחלקות הרווחה ברשות, חברות משכנות ובזכות תורמים נדיבי לב ומתנדבים אנחנו מבקשים להגיע לקשישים הנזקקים ביותר ולהבטיח כי הם עוברים את החורף בשלום".

ראש העיר, רונן פלוט, הודה לקרן לידידות, ל"עמידר" ולמתנדבים. ראש העיר פלוט ציין כי בחודשיים האחרונים העירייה חילקה 700 שמיכות חמות ועוד מאות תנורי חימום לקשישים ולמשפחות מעוטות יכולת במסגרת מבצע מיוחד שיזמה בימי הסגר באמצעות אגף הרווחה בניהולה של איריס בורמיל.    

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store