דלג לתוכן העמוד

כן לרכבת

לאחר הישיבה הדחופה שקיים ראש העיר רונן פלוט עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, פורסם רשמית: פרויקט הרכבת הקלה ימשיך להתבצע על פי התוכנית ואפילו יואץ


ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט, קיים לפני כחודש ישיבת עבודה מיוחדת עם שרת התחבורה, ח"כ מרב מיכאלי והצוות המקצועי הבכיר במשרדה. על הפרק עמד האיום המרחף על ראשו של פרויקט הרכבת הקלה שתחבר את נוף הגליל לחיפה, וזאת בשל קשיים תקציביים והיקף ההשקעה בפרויקט שנאמד בכשמונה מיליארד שקלים. ראש העיר פלוט ביקש משרת התחבורה לא לוותר על הפרויקט החשוב והחיוני כל כך לאיכות חיי התושבים בנוף הגליל וכלל יישובי הפריפריה הצפונית. "אני יודע שההחלטה קשה, אבל הפרויקט הזה הוא לטובת הדורות הבאים ובראיית המדינה חייבים להסתכל קדימה ולבנות לעתיד", אמר פלוט.

השרה מיכאלי הקדישה תשומת לב אישית לבקשות שהועלו על ידי ראש העיר, רונן פלוט. היא ציינה את החשיבות הרבה שהיא רואה בקידום פרויקטים תחבורתיים שישפרו את איכות החיים ביישובי הפריפריה וחיבורם למרכז.

בסיכום הישיבה, בישרה השרה מיכאלי לראש העיר פלוט על כוונתה להמשיך בפרויקט ולשכנע את האוצר לקדם אותו בשיתוף פעולה בין שני המשרדים. השבוע הדברים עוגנו בפרסום רשמי מטעם משרד התחבורה והודעה מטעם חברת "חוצה ישראל" על פרסום קרוב של מכרזים לתכנון וביצוע גשרים ומנהרות לאורך תוואי הרכבת בהיקף של כמיליארד שקלים. השרה מיכאלי הסבירה כי עם כניסתה לתפקיד הכריזה על קידום תחבורה ציבורית לראש סדר העדיפויות ודבר זה בא לידי ביטוי הלכה למעשה בתקציב. "פרויקט הרכבת הקלה 'נופית' משלב תחבורה ציבורית בין-עירונית ועירונית ומוביל צעד קדימה את היכולת שלנו לנוע לא רק ממקום למקום פיזית, אלא לנוע ולהגיע לאן שנרצה בחיים. הפרויקט יקדם את התחבורה הציבורית כמפתח לפיתוח עירוני בצפון הארץ ויאפשר חיזוק של יכולת הסעת המונים ככלי להפחתות גודש ועומס בכבישים", אמרה.

ראש העיר, רונן פלוט, ביקש להודות לשרת התחבורה, מרב מיכאלי, על עמידתה האיתנה לצד פרויקט הרכבת והאופן שבו הגנה על האינטרסים של נוף הגליל ויישובי הפריפריה.

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store