דלג לתוכן העמוד

החלה הריסת "בית מקורות" הישן בנוף הגליל לטובת בניית מגדל "שערי העיר"

הדחפורים עלו ביום שני השבוע על מבנה "בית מקורות" הישן והחלו בהריסתו לקראת הקמת מגדל מפואר בהשקעה של כ-350 מיליון שקלים


מבנה "בית מקורות" שעמד במשך שנים רבות כמו "פיל לבן" במרכז העיר נרכש לאחרונה על ידי חברת "ב.ס.ט ייזום ובנייה" בע"מ ולעירייה הוגשה תוכנית גרנדיוזית להקמת מגדל מפואר בן 17 קומות בתוכן 3 קומות מרתף לחנייה בשטח של 18 אלף מ"ר, קומת כניסה מושקעת למסחר, בתי קפה ומסעדות ומעליה 13 קומות לעסקים ותעסוקה בהייטק על שטח של 21 אלף מ"ר, בהשקעה של כ-350 מיליון שקלים. הבניין ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת הקלה המתוכננת ולקריית הממשל החדשה שצפויה להיפתח בחודשים הקרובים.

ביום שני השבוע הוחל ביצוע השלב הראשון של הפרויקט הכולל הריסת המבנה הישן והכשרת תשתיות. שלב זה צפוי להימשך מספר חודשים ובסיומו יתחיל ביצוע הקמת המגדל המפואר.

ראש העיר פלוט ומ"מ אלכס גדלקין הגיעו ביום שני השבוע לאתר העבודות וצפו בהריסת המבנה. "זהו רגע היסטורי", אמר ראש העיר פלוט, "נוף הגליל הופכת לתל אביב של הצפון, עיר מודרנית שמציעה לתושביה תעסוקה עתירת ידע, חינוך מצוין ושירותים ברמה גבוהה. לדברי ראש העיר :" פרויקט 'שערי העיר' משתלב היטב  במראה החדש של הכניסה לעיר, עם השלמת בניין קריית הממשלה החדשה ואכלוסה בחודשים הקרובים. נוף הגליל הופכת פנינת הנדל"ן של הצפון - הצמיחה הכלכלית האדירה, תנופת ההתחדשות והשם הטוב שהולך לפניה בהיותה עיר שמעמידה את תושביה במרכז ומספקת להם איכות חיים ברמה הכי גבוהה שיש.

 

 

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store