דלג לתוכן העמוד

בהודו נחנך השבוע בית כנסת "נחלת רונן", על שם ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט

הקהילה היהודית בהודו קראה לבית הכנסת "נחלת רונן" בהוקרה על פועלו המיוחד של ראש העיר, רונן פלוט בקליטת עולי המנשה


בית הכנסת הוקם בחודשים האחרונים בכפר קנגצופן, כפר קטן במדינת מניפור שבהודו,  על ידי ארגון "שבי ישראל" בראשות הרב מיכאל פרוינד. בכפר מתגוררים כ-300 יהודים שנותרו בקהילת המנשה, לאחר עלייתם של כ 1000 איש בשנה האחרונה לישראל וקליטתם בנוף הגליל.

לדברי ראש הקהילה, אלקנה נייד, "הקהילה היהודית בכפר ביקשה להודות לראש העיר, רונן פלוט, על פועלו המיוחד בהעלאת בני המנשה באמצעות קריאת בית הכנסת על שמו".

קהילת המנשה הגדולה בארץ נמצאת בנוף הגליל ומונה כ-1300 איש, מרביתם הגיעו במהלך השנה האחרונה לנוף הגליל הודות לפועלו המיוחד של ראש העיר רונן פלוט  " אני רואה בהגעתה של קהילה איכותית זו ברכה גדולה לעיר ולתושביה. מדובר בתושבים טובים, תורמים, חרוצים וכמעט כולם זוגות צעירים עם ילדים קטנים", אמר ראש העיר וביקש להודות לארגון "שבי ישראל" בראשות מיכאל פרוינד ולמשרד העלייה והקליטה בראשות השרה פנינה תמנו שאטה על פועלם בהעלאת בני המנשה.

 

חנוכת בית הכנסת "נחלת רונן" צוינה ביום ראשון השבוע בטקס חגיגי ומרגש. מיכאל פרוינד, יו"ר ומייסד ארגון "שבי ישראל" הפועל מזה שנים להעלאתם של בני המנשה, אמר: "ראש העיר, רונן פלוט, פועל ימים כלילות לקידום עלייתם של בני המנשה ארצה ולקלוט אותם בחום ובזרועות פתוחות בנוף הגליל, ועל כן הצעתי לראשי הקהילה בהודו לקרוא לבית הכנסת החדש על שמו, והם התלהבו מהרעיון והחליטו בטקס חנוכת הבית של בית הכנסת לקרוא לו 'נחלת רונן'. כמו כל בית כנסת בעולם, גם הוא פונה לכיוון ירושלים וכולי תקווה שבקרוב נזכה לראות את כל בני המנשה חוזרים לעמם ולארצם".

 

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store